Spojujeme svět živých eventů, online eventů a komunikace.
Budujeme vztahy s vašimi partnery, zákazníky a zaměstnanci.

Rozdíl mezi streamingem a online eventem

Jsou online eventy úplná covidová novinka? Ne tak úplně. Tahle event disciplína je připravená technologicky už roky. Je to vlastně „jen“ kombinace kvalitního režijního odbavení, zkušených profesionálů v režii (stejně jako na reálné akci) a online streamingu obsahu akce ke koncovým účastníkům akce. Tedy – s jedním podstatným rozdílem.

Online streamingy z mnoha živých eventů už jsme v minulosti shlédli asi všichni. Vždy ale šlo o to, že akce, kterou jsme sledovali, byla koncepčně i dramaturgicky navržena pro diváky v sále, online divák byl jen bonus navíc.

Oproti tomu online event, přestože také streamovaný, míří už od prvotního konceptu všemi svými dostupnými nástroji na cílovou skupinu za monitorem. Zjednodušeně řečeno:

DŘÍVE jsme se připojovali ke sledování streamovaného eventu v roli jeho pasivních diváků.

DNES vstupujeme dovnitř online eventu jako jeho aktivní účastníci a stáváme se jeho součástí.  

Čím to?

Díky využití nástrojů interakce, které nám umožní hlasovat, reagovat na témata, zasílat dotazy na prezentující a moderátory.

Ale také, stejně jako během reálného eventu, nám umožní aktivně diskutovat s ostatními účastníky akce, stejně jako s odbornými garanty např. na workshopech, které jsou doprovodným programem hlavního online eventu. 

A stejně tak jako na živé akci můžete i zde využít přestávky podiového programu k návštěvě virtuálních stánků partnerů akce, diskutovat s jejich osazenstvem a nechat si odprezentovat jejich aktuální novinky, shlédnout jejich videa a okouknout produkty.

Jen toho panáka jako na skutečném stánku, toho vám bohužel zatím online nenalejí. Nicméně, můžou vám ho jako poděkování za vaši návštěvu nechat poslat. Předem. A pak už si můžete připít v reálném čase i se všemi ostatními.

Všechny díly seriálu o online eventech najdete v rubrice Online eventy a konference /seriál/

Další užitečné informace a aktuální know-how najdete i na virtual.conceptline.cz

Sdílet:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn