Spojujeme svět živých eventů, online eventů a komunikace.
Budujeme vztahy s vašimi partnery, zákazníky a zaměstnanci.

Nad eventy a konferencemi sklapla klec

Na dlouhé měsíce a na dobu doslova neurčitou se vše přesouvá bleskově do onlinu. Co to přesně znamená pro eventy a konference, tedy byznys postavený na setkávání lidí a jejich networkingu?

Je to trochu jako nepovedené zaklínadlo z Harryho Pottera: „eventum onlinum“!
Všechny eventy jsou nadlouho začarovány jen a pouze do online podoby.

Chcete kickoff pro obchodní síť? Představit nový produkt?
Tak online.
Interní konferenci?
Jedině virtuálně.
Odbornou nebo tiskovou konferenci?
Hádejte….? Ano, správně, online.

Online eventy a virtuální konference se na křídlech covidové krize prostě přihnaly jako velká voda. Je to dobře nebo špatně?

Dají se fyzické „offline“ eventy, tradičně fungující nejen na oficiálních prezentacích, ale hlavně na vzájemné interakci účastníků, nahradit vzdáleným sledováním přes monitor počítače?

Být či nebýt (s vaším eventem online?), to je oč tu běží

Už to ani není na polemiku nad tím, zda se eventy takto nahradit dají nebo nedají. Faktem je to, že na nějakou dobu teď online formáty všechny plánované eventy nahradit musí.

Protože jde o zcela nový trend, který při akceleraci z nuly na sto zatím ovládl zatím jen úzký okruh specializovaných agentur, rozhodli jsme se spustit tento seriál, určený pro všechny, kdo s tématem online eventů a virtuálních konferencí budou okolnostmi nuceni v krátké době začít pracovat.

Cíl je jasný, byť ne snadný

Pokusíme se vysvětlit základní principy fungování úspěšného online a virtuálního eventu. Popsat rozdíly v přípravě eventu klasického a virtuálního, upozornit na nejčastější chyby, kterých se zadavatelé a často i agentury při přípravě a plánování online eventu dopouštějí a stejně tak popsat řadu tipů a chytrých nástrojů, kterými lze zásadně zvýšit angažovanost účastníků vaší online akce. 

Všechny díly seriálu o online eventech najdete v rubrice Online eventy a konference /seriál/

Další užitečné informace a aktuální know-how najdete i na virtual.conceptline.cz

Sdílet:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn